- Já a liška

Já & Liška

30. prosince 2009 v 13:37 | Foxí
Asi bych se měla na začátek představit.
Takže, jmenuji se Dominika a jsem narozena v roce 1997. Myslivosti se aktivně věnuji teprve od září. Asi se ptáte, jak jsem k ní přišla? To je jednoduché - Adamov k tomu sám nabízí. Protože 71,3% území Adamova je pokryta lesy - no řekněte mi, jaké město se může s Adamovem měřit ? :) Nikdy bych se odsud neodstěhovala, je tu krásně, a spoustu zvěře :) Zatím mám provizorní dalekohled Luxor 6 x 30, který mám zapůjčený od kamaráda Dana. Má trošku zaprášené čočky, ale je fajn. Chvilku mu trvá, než zaostří .. :)

Lišky ale miluji odjakživa. Vůbec nevím, proč mě tak uchvátily. Vždycky byl můj sen, najít noru s opuštěnými liščaty, všechny si je vzít domů a vychovat si je. A pak by byly jen moje :) A nebo bych je pustila zpátky. Jsou to nádherná stvoření, ale velice opatrná. Pořád se o nich dozvídám něco nové :) A nikdy mě to nepřestane bavit.

Jelikož lišku zastihnout " jen tak " je docela nad naše síly, mám na lišku dvě vábničky - zaječí vřeštidlo a myškovačku. Obě dvě v praxi používám. Ale nepoužívám je k lovu(!) ale nýbrž k pozorování ! Vábničky mám od firmy Zbraně Šubrt. A to by bylo asi tak vše :)

Tak LOVU LESU !


 
 

Reklama