Já & Liška

30. prosince 2009 v 13:37 | Foxí |  - Já a liška
Asi bych se měla na začátek představit.
Takže, jmenuji se Dominika a jsem narozena v roce 1997. Myslivosti se aktivně věnuji teprve od září. Asi se ptáte, jak jsem k ní přišla? To je jednoduché - Adamov k tomu sám nabízí. Protože 71,3% území Adamova je pokryta lesy - no řekněte mi, jaké město se může s Adamovem měřit ? :) Nikdy bych se odsud neodstěhovala, je tu krásně, a spoustu zvěře :) Zatím mám provizorní dalekohled Luxor 6 x 30, který mám zapůjčený od kamaráda Dana. Má trošku zaprášené čočky, ale je fajn. Chvilku mu trvá, než zaostří .. :)

Lišky ale miluji odjakživa. Vůbec nevím, proč mě tak uchvátily. Vždycky byl můj sen, najít noru s opuštěnými liščaty, všechny si je vzít domů a vychovat si je. A pak by byly jen moje :) A nebo bych je pustila zpátky. Jsou to nádherná stvoření, ale velice opatrná. Pořád se o nich dozvídám něco nové :) A nikdy mě to nepřestane bavit.

Jelikož lišku zastihnout " jen tak " je docela nad naše síly, mám na lišku dvě vábničky - zaječí vřeštidlo a myškovačku. Obě dvě v praxi používám. Ale nepoužívám je k lovu(!) ale nýbrž k pozorování ! Vábničky mám od firmy Zbraně Šubrt. A to by bylo asi tak vše :)

Tak LOVU LESU !


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 28. ledna 2010 v 19:01 | Reagovat

Super blog !!! ,lišky jsou nejkrásnější zvířata ,taky je mám rád :D !!!
Jen tak dál !!!

2 zoey483 zoey483 | Web | 7. ledna 2011 v 20:13 | Reagovat

To jsem ráda že k lovu ne ale pouze k pozorování...nesnáším ale hony...a dost pochybuji že by sis jen tak mohla najít liščí noru a vzít od tama mláďata a vzít si je domů, ale chápu že si malá tak nepřemýšlíš dopředu a máš jiné starosti...sepíšu ti zde pár bodů na které nezapomeň 1. abys mohla mít lišku doma musíš mít povolení 2. liščata nebudou jistě opuštěné protože matka liška bude shánět potravu a tebe to jistě naláká si je pohladit..vzí domů a já nevím co ještě to nedělej a už vbc ne když je budeš chtít vrátit...jejich matka je odvrhne kvuli tvému pachu člověka...3.když už chceš lišku tak si šetři a pořiď si ji až budeš starší...na lišku musíš mít hodně času..navíc dost věcí umí zničit...4.pokud tu lišku vážně chceš tak z farmy kde je chovaj na kožešiny...myslim je to dobrý skutek, protože tam se lišky dožijí sotva dospělosti a prožívají tam muka...plánuji si lišku pořídit tak jsem si toho teď hodně zjistila a jeden známý od kamarádky mojí mamky chová lišky..jsou to nádherná stvoření

3 BenyI BenyI | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:56 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama